Advert

BAĞLAR BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME TAM DESTEK

30 AYRI BRANŞTA MESLEKİ VE TEMEL BECERİ KAZANDIRMA KURSLARI AÇILDI.

BAĞLAR BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİME TAM DESTEK
Bu içerik 1213 kez okundu.

30 AYRI BRANŞTA MESLEKİ VE TEMEL BECERİ KAZANDIRMA KURSLARI AÇILDI.

 

Bağlar Belediyesi, Milli Eğitim ve Halk Eğitim ile işbirliği yaparak Kur’anı Kerim’den aile ahlakına ve tekstilden görsel sanatlara kadar  30 ayrı başlık altında genel, mesleki ,teknik ve beceri kazandırma kurslarını başlattı. Belediyeye ait 6 merkezde haftanın beş günü verilen kurslarla her yaştaki vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verilirken, istihdam edilen uzman ekiplerle aynı zamanda istihdama da katkı sağlanıyor.

 

Eşi Dürdane Beyoğlu ile beraber kursları ziyaret ederek katılım sağlayan vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Beyoğlu,”Sayın cumhurbaşkanımızın ifade ettiği üzere burada ideolojik değil, vizyon belediyeciliği ile her alanda milletimizin yanında olduğumuzu ortaya koyuyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Ücretsiz Eğitim Merkezinden Sonra Ücretsiz Mesleki Kurslar

 

Her yıl ortalama 400 öğrencinin ücretsiz TYT-AYT dersleri alarak üniversiteye hazırlandığı ücretsiz modern ücretsiz eğitim merkezi ve binlerce öğrencinin ihtiyaçlarına cevap veren   kütüphane uygulamasıyla gündeme gelen AK Partili Bağlar Belediyesi, toplumun değişik kesimlerine hitap eden genel, mesleki, teknik ve beceri kurslarını da başlatarak yeni bir atılımı devreye soktu.

 

Milli Eğitim ve Halk Eğitim ile yapılan protokol çerçevesinde ilk kez başlatılan geniş kapsamlı proje ile belediyeye ait 6 merkezde haftanın her günü sabah ve öğlen seanslarından oluşmak üzere yüzlerce vatandaşın bir çok alanda eğitim alması sağlanıyor.

 

Kur’anı Kerim’den Mesleki Beceri Kazandırmaya Kadar

 

Yetişkinler ve çocuklar için Kur’anı Kerim, Aile Ahlakı (Edebi Mahşerat) , El Sanatları, Görsel Sanatları ,Kuaförlük ve Güzellik,Yüzme, Muhasebe Finans, İş Güvenliği, Dikiş-Nakış, Zeka Oyunları, Bilgisayar, 10 Parmak Daktilo,Halk Oyunları,İşaret Dili,Müzik ve Müzik Aletleri Eğitimi,Okuma-Yazma, Tekstil,Çocuk Gelişimi, Aşçılık,Drama ve Tiyatro, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele gibi bir çok başlık altında uygulanan kurslardaki eğitimi ,alanında uzman eğitimciler veriyor.

 

Proje hem eğitimdeki ihtiyaçlara hem de istihdama katkı sağlıyor. Kursları başarıyla tamamlayanlar alacakları belgelerin ardında kendi iş alanlarında daha kolay iş bulma imkanı sağlarken,kurslarda eğitim veren öğreticiler ve eğitimciler de  bu sayede  istihdam edilmiş olacak.

“Bu Proje İle Önemli Bir Açığı Kapatmayı Amaçlıyoruz”

 

Eşi Dürdane Beyoğlu ile beraber kursları ziyaret eden Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, kurslara katılan vatandaşlar ve görev yapan eğitimcilerle görüştü. Göreve geldikten sonra üç yıldır her alanda vatandaşın yanında yer alarak ihtiyaçlarına cevap veren bir belediyecilik örneği ortaya koyduklarını anlatan Başkan Beyoğlu, bu proje sayesinde hem çocukların hem yetişkinlerin eksiklerini tamamlayarak iş gücü hayatına kazandırılacağını ifade etti. Kurslara yoğun bir talep olduğunu belirten Başkan Beyoğlu,”Belediyeler, yerelde halkın taleplerine en kısa yolla cevap bulabileceği kurumlardır. Bu makamların da imkanların da  tek söz hakkı vatandaşlarımızdır. Çok amacı bünyesinde barındıran bu proje ile inşallah önemli bir açığı kapatmış olacağız. Kurslarımızın tüm vatandaşlarımıza hayırlı neticeler getirmesini diliyorum. Belediyemizin tüm olanaklarıyla halkımızın yanında yer almaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
YKS krizi: Karar geri alınsın
YKS krizi: Karar geri alınsın
Bağlar Belediyesi’ne ait araç kundaklandı
Bağlar Belediyesi’ne ait araç kundaklandı