Advert

2. Ulusal Türkçe-Kürtçe Oyun Yazma Yarışmasında başvurular uzatıldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Rasim Öztekin anısına düzenlediği 2. Ulusal Türkçe-Kürtçe (Kurmancî) Oyun Yazma Yarışmasında başvurular 7 Şubat Salı Gününe kadar uzatıldı.

2. Ulusal Türkçe-Kürtçe Oyun Yazma Yarışmasında başvurular uzatıldı
Bu içerik 1145 kez okundu.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Rasim Öztekin anısına düzenlediği 2. Ulusal Türkçe-Kürtçe (Kurmancî)  Oyun Yazma Yarışmasında başvurular 7 Şubat Salı Gününe kadar uzatıldı.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde çalışmalarını sürdüren Şehir Tiyatrosu (DBŞT), çalışmalarına devam ediyor.

Özgün ve yeni çalışmaların katılabileceği yarışmada oyunların son başvuru tarihine kadar hiçbir yerde yayınlanmamış, ödenekli veya profesyonel tiyatrolarda oynanmamış, yarışmalarda ödül almamış olması gerekiyor.

Yarışmaya katılacak yazarlar oyunlarını “Times New Roman” karakterinde, 1.5 aralıkla ve oyun yazma kurallarına uygun A4 kâğıdına yazılmış olarak 7 çıktı ve birer CD olarak göndermesi gerekiyor.

Yarışmanın diğer başvuru şartları ise şöyle:

“Yarışmacıların rumuzla katılabilecek, bu nedenle eserin üzerinde gerçek kimliği anımsatacak ya da açıklayacak bir bilgi olmamalıdır. Yazarların oyun metinlerinin ilk sayfasına oyunun adını ve bir kelimeden oluşacak rumuzu yazmaları, ayrıca düzenledikleri bir küçük kapalı zarfın üzerine özgeçmişlerini, fotoğraflarını ve iletişim bilgilerini yazmaları, bu zarfı, eserlerini postalayacakları büyük zarfın içine koyarak belirtilen adrese göndermeleri gerekmektedir. Son katılım 7 Şubat 2022 mesai bitimine kadar olan yarışmada postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak.”

Dereceye giren oyunlar ödüllendirilecek

Serbest temalı yarışmada seçici kurul tarafından yapılan değerlendirmenin ardından birinciye 15 bin lira, ikinciye 10 bin lira, üçüncüye 7 bin 500 lira, 1. ve 2. Mansiyon 5 bin lira ile ödüllendirilecek.

Başvurular

Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi Şehitlik Mahallesi, Istasyon Cad No:65, 21010 Yenişehir/Diyarbakır adresine yapılacak.

İrtibat Telefonu: 0535 978 35 04

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ergani'de şimşek deprem etkisi yarattı!
Ergani'de şimşek deprem etkisi yarattı!
Otomobil ile minibüs çarpıştı; ölü ve yaralılar var
Otomobil ile minibüs çarpıştı; ölü ve yaralılar var