Advert

Bağlar’da son kullanma tarihi geçen ürünler ele geçirildi

Diyarbakır'ın Bağlar Belediyesi’ne bağlı Sağlık İşleri Müdürlüğü gıda denetim ekiplerinin gerçekleştirdiği kontrollerde son kullanma tarihi geçen çok sayıda gıda ürünü tespit edilerek imha edildi.

Bağlar’da son kullanma tarihi geçen ürünler ele geçirildi
Bu içerik 959 kez okundu.

 

AK Partili Bağlar Belediyesi’ne bağlı  Sağlık İşleri Müdürlüğü gıda denetim ekiplerinin gerçekleştirdiği kontrollerde son kullanma tarihi geçen çok sayıda gıda ürünü tespit edilerek imha edildi.

Tespit edilen gıdalar arasında sofraların vazgeçilmezleri yemeklik sosun ve salçanın  yanı sıra hamur kabartma tozlarının önemli yer tutması dikkat çekti.

SON KULLANMA TARİHİ GEÇTİĞİ HALDE SATILIYOR

Bağlar Belediyesi, vatandaşların gıda sağlığını korumak amacıyla gıda denetimlerini sürdürürken, hijyen ve gıda güvenliği kurallarına uymayanlarla ilgili yasal işlem uygulamaya devam ediyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü gıda denetim ekiplerinin gerçekleştirdiği uygulamalarda bu kez sofraların vazgeçilmezi olan yemeklik soslar ve salçaların, son kullanma tarihi geçtiği halde raflarda tutularak  satılmaya devam edildiği tespit edildi. Gıda marketleri ve toptan işi yapan firmalara yönelik denetimlerde çok sayıda yemeklik sos ve salça bulundurulduğu ortaya çıkarıldı.

TOPLATILAN GIDALAR GÜVENLİ BİR ŞEKİLDE İMHA EDİLDİ

Gıda yönetmeliğine aykırı olarak bulundurulduğu tespit edilen gıda maddeleri arasında 3 bin adet hamur kabartma tozu ve vanilin de önemli yer tuttu. Vatandaşın gıda sağlığını tehlikeye atan işletme ve firmalar hakkında yasal işlem uygulayan belediye ekipleri, tespit edilen gıda ürünlerinin güvenli bir şekilde imha edildiğini dile getirdi. Ekipler, hijyen kurallarına uymadığı tespit edilen iş yerlerinin yöneticilerini de uyararak tutanak tuttu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır’ın manken adayı geri çekildi: İşte nedeni?
Diyarbakır’ın manken adayı geri çekildi: İşte nedeni?
Diyarbakır’a ‘manken’ muhtar adayı
Diyarbakır’a ‘manken’ muhtar adayı