Advert

MAHSUR KALAN SÜRÜCÜLERİN İMDADINA BAĞLAR BELEDİYESİ EKİPLERİ YETİŞTİ

Karacadağ bölgesinde etkili olan kar yağışı ve fırtına ulaşımı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kar fırtınası nedeniyle yolda mahsur kalan sürücülerin yardımına, aynı bölgede yol açma çalışmalarını sürdüren Bağlar Belediyesi ekipleri yetişti.

MAHSUR KALAN SÜRÜCÜLERİN İMDADINA BAĞLAR BELEDİYESİ EKİPLERİ YETİŞTİ
Bu içerik 1009 kez okundu.


Karacadağ bölgesinde etkili olan kar yağışı ve fırtına ulaşımı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Kar fırtınası nedeniyle yolda mahsur kalan sürücülerin yardımına, aynı bölgede yol açma çalışmalarını sürdüren Bağlar Belediyesi ekipleri yetişti. Fırtına nedeniyle görüş mesafesinin kaybolduğu bölgede kara saplanan araçlar belediye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Diyarbakır’da  yaşamı olumsuz etkileyen son 50 yılın en etkili kar yağışı, en çok  yüksek yerler ve kırsal kesimde etkisini gösteriyor. Bölgenin en yüksek dağı olan Karacadağ’da kar temizleme ve yol açma çalışmalarını sürdüren Bağlar Belediyesi ekipleri, yolda mahsur kalan vatandaşların da yardımına yetişerek olası kaza ve olumsuzlukların önüne geçiyor. Eski adıyla Alatosun yeni adıyla Karacadağ Mahallesi’nde kapanan yolları açmaya çalışan ekipler, Alatosun-Kırkkoyun ve Alatosun –Yalankoz mahalleleri arasındaki bölgede kar yağışı ve tipi nedeniyle görüş açısı kaybolduğun için kara saplanan araçları kar makineleriyle kurtardı. Araçlarda bulunan vatandaşlar da her hangi bir olumsuzluk yaşanmadan kurtarıldı.

“Her Koşulda Milletimizin Yanındayız”

 Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, yoğun kar fırtınası ve tipiye rağmen bölgede çalışmaların devam ettiğini söyledi. Ekiplerin fedakarca görev yaptığını anlatan Beyoğlu,”Bölgede gece gündüz demeden çalışan ekiplerimiz mahsur kalan ve ulaşımda güçlük çeken vatandaşlarımızın da yardımına koşuyor. Çok sayıda araç bu şekilde kurtarıldı. Çok şükür vatandaşlarımızın durumu gayet iyi. Aynı kararlılıkla çalışmalarımızı kar yağışının olumsuz etkileri geçene kadar devam ettireceğiz” dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır’da otobüsün çarptığı kadın hayatını kaybetti
Diyarbakır’da otobüsün çarptığı kadın hayatını kaybetti
Amedspor’da beklenen imza atıldı
Amedspor’da beklenen imza atıldı