Advert

YENİ YIL AREFESİNDE FİYAT VE HİJYEN DENETİMİ

Bağlar Belediyesi zabıta ve gıda kontrol ekipleri, yeni yıl öncesinde ilçe genelinde tarama yaparak gıda fiyatları ve hijyen denetimleri gerçekleştirdi.

YENİ YIL AREFESİNDE FİYAT VE HİJYEN DENETİMİ
Bu içerik 3936 kez okundu.

Bağlar Belediyesi zabıta ve gıda kontrol ekipleri, yeni yıl öncesinde ilçe genelinde tarama yaparak gıda fiyatları ve hijyen denetimleri gerçekleştirdi. Eğlence mekanlarının mutfaklarına giren ekipler, işletme yöneticilerine uyarılarda bulunarak kuralları ihlal eden bazı işletmeler hakkında tutanak tuttu.

Ticaret Müdürlüğü ekiplerinin de katıldığı denetimlerde gıda ürünlerini satan işletmeler, şikayet konusu olan stokçuluk ve fahiş fiyatlar üzerinden uyarıldı.

Bölge Bölge Gezerek Denetim Yaptılar

 

Diyarbakır’da yeni yıla saatler kala Bağlar Belediyesi, ilçe genelinde denetimleri artırdı. Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Ticaret Müdürlüğü temsilcilerinin katılımıyla ilçenin farklı bölgelerine yayılarak ani baskınlarla denetimler gerçekleştirdi. Yılbaşı olması nedeniyle ağırlıklı olarak eğlence mekanlarına giderek  tespit edilen eksiklerle ilgili tutanak tutan ekipler, mutfaklarda hijyen kontrolü yaparak kural ihlalinde bulunan işletmelerin yöneticilerini uyardı.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun talimatıyla artırılan denetimlerde ,son dönemlerde vatandaşın yoğun şikayetlerine neden olan fiyat artışları ve stokçuluk da öne çıktı.

“Kimsenin Mağdur Edilmesini İstemiyoruz”

 

Gıda ürünlerinin üretildiği ve satıldığı işletmelerde fahiş fiyatlarla ilgili inceleme yapan ekipler, vatandaşı mağdur eden uygulamalara karşı uyarılarda bulundu.

Zabıta ekipleri, halkın yoğun ilgi gösterdiği semt pazarlarında da genel kurallarla ilgili denetimler gerçekleştirdi.

Ne esnafın ne vatandaşın mağdur edilmesini istemediklerine dikkat çeken Başkan Beyoğlu,”Bu denetimlerdeki amacımız insanlarımızın sağlıklı ve huzurlu koşullarda yaşamasına imkan tanımaktır. Kurallara riayet eden esnafımıza teşekkür ediyor, kuralları ihlal edenleri de sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ergani'de şimşek deprem etkisi yarattı!
Ergani'de şimşek deprem etkisi yarattı!
Otomobil ile minibüs çarpıştı; ölü ve yaralılar var
Otomobil ile minibüs çarpıştı; ölü ve yaralılar var