Advert

STK'lardan yetkililere Filistin için harekete geçme çağrısı

Siyonist işgal rejiminin saldırılarına düzenledikleri basın açıklamasıyla tepki gösteren Ergani'deki siyasi parti ve STK temsilcileri, Filistin için harekette geçme çağrısında bulundular.

STK'lardan yetkililere Filistin için harekete geçme çağrısı
Bu içerik 1931 kez okundu.

Terörist işgal rejiminin, Gazze ve Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarına tepkiler gelmeye devam ediyor. Sivil katliamlar gerçekleştiren işgal rejimine bir tepki de  Ergani ilçesinden geldi.

Ergani Hacı Hasan Ergün Camii'nde yatısı namazına müteakip, Filistin'de şehid olanlar için gıyabi cenaze namazı kılınarak, basın açıklaması yapıldı. Ergani İlçe Müftüsü Muhsin Demirel tarafından gıyabi cenaze namazı kılındı.

HÜDA PAR Ergani İlçe Başkanlığının öncülüğünde düzenlene basın açıklamasına siyasi parti, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sık sık tekbirlerin getirildiği basın açıklamasında, "HAMAS ve Kudüs'e selam direnişe devam", "Kahrolsun İsrail" sloganları atıldı.

Basın açıklamasını okuyan HÜDA PAR Ergani İlçe Başkan Yardımcısı Uğur Uşar, siyonist işgal rejiminin katliamları karşısında İslam ülkelerinin sessizliğine dikkat çekti.
İslam âleminin, yapılan bu zulmü hiçbir şey olmamış gibi seyretmesine kahroluyoruz

Uşar, "Bugün sadece parça parça olan bebeklerimize, evleri başlarına yıkılan, Allah'tan başka sığınağı olmayan kardeşlerimize, bacılarımıza, kahrolmuyoruz. Bugün aynı şekilde koskoca İslam âleminin, yapılan bu zulmü hiçbir şey olmamış gibi seyretmesine de kahroluyoruz." dedi.

Artık kınamanın ötesine geçilmesi gerektiğini vurgulayan Uşar, "Artık kelimelerin, kınamaların ötesine geçmemiz gereken noktadayız. Zulmü daha ne kadar seyredeceğiz, daha kaç parçalanmış bedene ağlayacağız? Mazlumun feryadı arşı titretirken İslam ülkelerinin yöneticilerinin harekete geçmesi için daha kaç şehrin yakılması, kaç bedenin parçalanması gerekecek? Ey İslam beldelerinin yöneticileri! Artık kendinize gelin! Kudüs'ün özgürlüğüne giden yol hiç şüphesiz direniştedir. Direniş hareketine siyasi, ekonomik ve askeri olarak destek verin. Mescid-i Aksa ve Müslüman kardeşlerimize kalkan olun. Sokakları kan gölüne çeviren katilleri durduracak adım atın. Ülkelerinizin İşgal rejimine sağladığı siyasi, ekonomik, askeri imkânları derhal sonlandırın. Hiç şüphesiz İslam, korkakların değil cesur ve atılganların omuzunda yükselecektir." çağrısında bulundu.

"Gün, siyonistlere anlayacağı dilden ve en yüksek perdeden konuşma günüdür"

Son olarak Birleşmiş Milletler ve İslam İş birliği Teşkilatın seslenen Uşar, şunları söyledi:

Ey Birleşmiş Milletler! Ey insan hakları savunucusu olduklarını iddia eden kuruluşlar! Neredesiniz? Ey İslam İş birliği Teşkilatı'na üye devletler! Siz Filistin'i, Kudüs'ü, Mescid-i Aksa'yı kurtarmak için kurulmadınız mı? Daha kaç kez tecrübe edeceksiniz? İsrail, laftan anlamıyor. israil, cuma günleri camilerden okunan hutbelerden anlamıyor. israil, kınanmaktan anlamıyor. Tarih şahittir ve bugünlerde bir daha tecrübe edilmiştir ki, israil, ancak ve ancak güçten anlıyor. Bu gücü harekete geçirmenin zamanı çoktan gelmiştir. Gün, topyekûn İslam âlemi ve dünya barışını korumakla görevli uluslararası kuruluşların israil'in zulmüne dur deme günüdür. Gün, siyonistlere anlayacağı dilden ve en yüksek perdeden konuşma günüdür. Vakit bu zalimlere anladıkları dilden konuşma vaktidir. Sadece Müslümanlara değil, insana ve insanlığa da düşman olan hastalıklı bir ruh haliyle karşı karşıyayız. Tüm dünya biliyor ki siyonistler işgal, şiddet ve terörden beslenen, yeryüzündeki huzurun ve güvenin önündeki en büyük engeldirler.
Basın açıklamasının ardından yüzlerce araç, Kudüs ve Mescid-i Aksa için ilçede konvoy oluşturarak desteklerini ortaya koydu. (İLKHA)
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Altyapı sorununu çözecek proje hayata geçiyor
Altyapı sorununu çözecek proje hayata geçiyor
Öğrencilere spor malzemesi desteği
Öğrencilere spor malzemesi desteği