Advert
Advert

Kadın cinayetleri nisan ayında da durmadı

İçişleri Bakanlığı’na göre nisan ayında 17 kadın öldürüldü. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun yayınladığı rapora göre ise 16 kadın öldürülürken, 14 kadının ölümü şüpheli bulundu

Kadın cinayetleri nisan ayında da durmadı
Bu içerik 2900 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı yaptığı aylık toplantıda nisan ayına ilişkin verileri açıkladı. Buna göre Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında nisan ayında 11 milyon 463 bin 48 denetim gerçekleştirildi. 10 bin 759 iç güvenlik operasyonu düzenlendi.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İsmail Çataklı, kadın cinayetlerine ilişkin verileri de paylaştı. Çataklı, nisan ayında 17 kadının öldürüldüğünü açıkladı. Buna karşılık Kadın Cinayetleri Platformu’nun 2010 yılından bu yana düzenli olarak yayınladığı verilere göre, nisan ayında erkekler tarafından 16 kadın öldürülürken, 14 kadının ölüm nedeni tespit edilemedi.

Kadınlar en çok kendi evlerinde öldürüldü

Nisan ayında da kadınların çoğu yakınları tarafından öldürüldü. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, nisan ayında öldürülen 16 kadının 8’i evli olduğu erkek, birinin tanıdık, birinin akrabası, birinin babası, birinin birlikte olduğu erkek, birinin eski eşi, birinin de kardeşi tarafından öldürüldüğünü vurguladı. Öldürülen iki kadının ise faille yakınlığı öğrenilemedi. Kadınlar en çok kendi evlerinde öldürüldü. Kadınların yedisi evinde, ikisi sokakta, biri ıssız bir yerde, biri arazide, biri otelde, biri barakada, biri de apartman girişinde öldürüldü. Bir kadının öldürüldüğü yer ise belirlenemedi.(Haber Merkezi)

 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Çermik'te silahlı kavga: 1 ölü, 4 yaralı
Çermik'te silahlı kavga: 1 ölü, 4 yaralı
"VARSA TALEBİNİZ HEMEN YERİNE GETİRELİM"