Advert
Advert

Diyarbakır’daki patates dağıtımı görüntülerine soruşturma

Diyarbakır Valiliği, ihtiyaç sahibi ailelere patates dağıtımı sırasında provokasyon yapılmak istendiğini, konu ile ilgili tahkikat başlatıldığını açıkladı.

Diyarbakır’daki patates dağıtımı görüntülerine soruşturma
Bu içerik 3153 kez okundu.

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesine bağlı Muradiye Mahallesi’nde dağıtılan ücretsiz patates, izdihama neden oldu. Torbalar halinde dağıtılan patatesleri almaya çalışan yurttaşlar bir biriyle yarışırken, görüntülerde, patates çuvalları almaya çalışan yurttaşların birbirlerini ezme pahasına çuvallara ulaşmaya çalıştı.

Kamuoyunda tepkilere neden olan olumsuz görüntülerin ardından Diyarbakır Valiliği bir açıklama yaptı. Valilik, dağıtım sırasında provokasyon yapılmak istendiğini ve konuyla ilgili tahkikat başlatıldığını belirtti.
17 ilçede ihtiyaç sahibi vatandaşlara kapıda teslim yöntemiyle yemeklik patates dağıtımı planlandığını belirten Valilik, “Bu çerçevede, Bağlar ilçemizde 369 ton yemeklik patates dağıtımına başlanmıştır. 17 Nisan’da dağıtımına başlanan yemeklik patates aynı gün bin 355 aileye dağıtılmıştır. Görüntülere yansıdığı gibi bir dağıtım yöntemimiz kesinlikle yoktur. Bu hassasiyetimize rağmen, Bağlar ilçemiz Muradiye Mahallesinde dağıtım yapılırken, provokasyon yapmak isteyen 4-5 kişi, dağıtım aracını ısrarla takip etmiş ve eve dağıtım esnasında kamyonun üzerine çıkarak kalan on beş çuvalı aşağıya atmışlardır. Dağıtım yapan personel, vatandaşlarla arasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan olay yerinden ayrılmıştır. Konu ile ilgili tahkikat yapılmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan benzer bir açıklama da dün aynı görüntülerin ortaya çıktığı Şanlıurfa’nın Eyyübiye Kaymakamlığı tarafından yapılmış ve  ihtiyaç sahibi ailelere patates dağıtımı sırasında yaşanan izdiham ile ilgili inceleme başlatıldığı belirtilmişti. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ergani'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinliği
Ergani'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Etkinliği
Başkan Dolu’dan 29 Ekim Mesajı
Başkan Dolu’dan 29 Ekim Mesajı