Advert

Deva Partisi’nin 3 ilçe başkanı belli oldu

Deva Partisi’nin  3 ilçe başkanı belli oldu
Bu içerik 4621 kez okundu.

Deva Partisi Diyarbakır’da teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. Deva Partisi Bismil, Ergani ve Yenişehir’ de düzenlediği kongrede ilçe başkanları belli oldu.

Ali Babacan’ın genel başkanlığını yaptığı Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) çalışmalarını sürdürüyor. Deva Partisi Bismil, Ergani ve Yenişehir 1.  İlçe Kongrelerini düzenledi. Hafta sonu düzenlenen kongreye Deva Partisi Genel Başkan Yardımcıları, İl ve İlçe yönetimi, delegeler ve vatandaşlar katıldı. Deva Partisi Bismil İlçe Başkanı Şükrü Merdanoğlu, Yenişehir İlçe Başkanı Erdal Akildiz ve Ergani İlçe Başkanı Mahmut Akelma seçildi.

‘TÜRKİYE’ YAŞADIĞI BUNALIMLARDAN ÇIKARTACAK YEGÂNE SİYASİ GÜÇ DEVA’DIR’

Bismil ve Yenişehir’de düzenlen kongrede konuşan Diyarbakır Deva Partisi İl Başkanı Cihan Ünsal şu ifadelere yer verdi: “Yakın tarihin en karanlık günlerini yaşıyoruz. Ama biliyoruz ki Türkiye, bu karanlığı aşmak zorundadır. Türkiye bir bütün halinde çok ağır sorunların altında ezilirken, ümitsizliğin çaresini, hakim kılınmaya çalışılan karartılan geleceğinin aydınlığını bu salonda aramaktadır. Hırpalanan, onuru ve haysiyeti yara alan yorgun Türkiye, sadece gözü ve kulağı ile değil, asil yüreğiyle de, bugün buraya bakmakta ve buradan yükselecek sesi, onurlu ve aydınlık bir gelecek müjdesini beklemektedir. Hukuka ve adalete olan güvenin azaldığı, kişi hak ve özgürlüklerinin askıya alındığı, hak ve özgürlüklerin bir lütuf olarak sunulduğu ve inayet ekonomisinin cari kılındığı,  yargının özgür vicdanını bir kenara bırakıp artık talimatla kararlar verildiği, ekonomik ve sosyal eşitsizliğin her gün katlanarak arttığı, işsizliğin bir kader olarak tahkim edildiği, emekçinin esnafın ve çiftçinin sesinin duyulmadığı, çocukların geleceğinin karartıldığı, kadınların öldürüldüğü  böylesi karanlık bir zamanda Deva ve kadroları yeni bir ses ve bir nefes olmaya geliyor. Ateşle imtihandan geçen Türkiye’yi bugün yaşadığı bunalımlardan çıkartacak yegâne siyasi güç Deva’dır. Değerli dostlarım hiç kuşkunuz olmasın ki önümüzdeki süreçte Deva Partisi Türkiye’nin yeniden umudu olacaktır. Deva Partisine, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyuluyor. Bunu her gün görüyor ve duyuyoruz. Değerli yol arkadaşlarım, sorumluluk bizde, sorumluluk hepimizde. Bu sorumluluğu yerine getirmek zorundayız. Bugün bu saatten sonra hepimiz daha fazla çalışmak, daha fazla emek harcamak zorundayız. Şüphesiz ki davamız koltuk davası değildir. Davamız bir yere tutunma çabası değildir. Bizim davamız, var olan tüm adaletsizliklere, eşitsizliklere karşı mücadele davasıdır. Mazlumun yanında olma kaygısı ve telaşıdır.”

Kongrede Ali Babacan’ın mektubu okundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Erganispor Kendi Evinde Yenildi
Erganispor Kendi Evinde Yenildi
Otomobilde 3 tabanca ve 1 uzun namlulu tüfek ile yakalandılar
Otomobilde 3 tabanca ve 1 uzun namlulu tüfek ile yakalandılar