Advert

DİYARBAKIR DA 7 SAĞLIK ÇALIŞANI YAŞAMINI YİTİRDİ

Diyarbakır Sağlık Platformu, Kovid-19 nedeniyle kente yaşamını yitiren sağlık çalışanı sayısının 7’ye çıktığını duyurdu. Her gün onlarca sağlık çalışanının koronavirüse yakalandığını belirten Platformu, tüm yük sağlık emekçilerinin omzunda olduğuna dikkat

DİYARBAKIR DA 7 SAĞLIK ÇALIŞANI YAŞAMINI YİTİRDİ
Bu içerik 3006 kez okundu.

Diyarbakır Sağlık Platformu, koronavirüs salgınına yakalandıktan sonra yaşamını yitiren Dr. Mehmet Kan’ı anmak ve önlem alınmadığı için sağlık çalışanlarının yaşamını yitirmesine dikkat çekmek amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü önünde açıklama yaptı. Açıklamada, “Ölmek değil yaşamak ve yaşatmak istiyoruz” yazılı pankart açılırken, sağlıkçılar Kan’ın fotoğrafları taşıdı.

‘Her saat bir arkadaşımız virüse yakalanıyor’

SES Diyarbakır Şubesi Eşbaşkanı Şiyar Güldiken, ihmaller yüzünden sağlık çalışanlarının birer birer yaşamını yitirdiğini savunarak, “Ellerindeki olanakları doğru kullanamadıkları için her gün, her saat, her dakika bir arkadaşımız virüse yakalanıyor. Yaşamını yitiriyor. Sağlık örgütleri olarak hep bir arada durmayı önemsiyoruz. Bu ihlallere karşın hep beraber mücadele edeceğiz” dedi.

‘Özgün ve öfkeliyiz’

Diyarbakır Tabip Odası (DTO) Başkanı Elif Turan ise kentte yaşamını yitiren sağlık çalışanı sayısının 7’ye ulaştığını kaydederek, bunun en büyük etmelerinden birinin koruyucu ekipman eksikliği olduğunu ileri sürdü. Her gün onlarca sağlık çalışanının koronavirüse yakalandığını belirten Turan, “Özgünüz ama öfkeliyiz de. Koruyucu ekipmanlar hem yetersiz hem de kalitesiz. Birileri başarı algısı oluşturmaya çalışırken, arkadaşlarımız virüse yakalanarak yaşamını yitiriyor. Bu algı yerine sağlık çalışanlarının yaşam hakkını gözeten bir adım atılsın. Tüm yük sağlık emekçilerinin omuzundadır. Çalışma koşulları düzeltilmeli” diye seslendi. (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Erganispor Kendi Evinde Yenildi
Erganispor Kendi Evinde Yenildi
Otomobilde 3 tabanca ve 1 uzun namlulu tüfek ile yakalandılar
Otomobilde 3 tabanca ve 1 uzun namlulu tüfek ile yakalandılar