Advert
Advert

Silvan Belediye Eş Başkanı Naşide Toprak gözaltına alındı

Diyarbakır’da DTK binası ile birçok eve operasyon düzenlendi. Görevden alınan, Silvan Belediye Eş Başkanı Naşide Toprak'ın da aralarında olduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Silvan Belediye Eş Başkanı Naşide Toprak gözaltına alındı
Bu içerik 2799 kez okundu.

Diyarbakır’da sabah saatlerinde Demokratik Toplum Kongresi’nin (DTK) Kayapınar ilçesindeki binası, J&J yayınevi ile birçok eve polislerce operasyon düzenlendi. Baskınlarda Rosa Kadın Derneği yöneticilerinden Rojda Barış, ev hapsinde olan görevden alınan görevden alınan Silvan Belediye Eş Başkanı Naşide Toprak, MEBYA-DER yöneticisi Yıldız Damla, DBP PM üyesi Leyla Bağatır, Büro Emekçileri Sendikası’ndan (BES) Suphi İzol ile birlikte çok sayıda kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, gözaltı gerekçesi hakkında bilgi alınmazken, DTK ve J&J yayınevindeki arama sürüyor.

Rosa Kadın Derneği, yöneticilerinin gözaltına alınmasını şu şekilde duyurdu: “Bu sabah dernek yöneticimiz Rojda Barış evine baskın düzenlenerek gözaltına alınmıştır. Dünyanın her yerinde, tarih boyunca mücadele vermiş tüm kadınların mücadelesinin parçası olmaktan gurur duyuyoruz!! Yaşasın kadın mücadelemiz.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Yargı süreci sonlanmadan yıkıma tepki
Yargı süreci sonlanmadan yıkıma tepki
ŞEYHMUS FİLİZ'İN İLK KLİBİ YAYINLANDI
ŞEYHMUS FİLİZ'İN İLK KLİBİ YAYINLANDI