Advert

Ergani'de Engellilere, engel olan araçlar

Ergani ilçesinde yayaların ve özellikle engelli vatandaşların kaldırımlara çıkışını sağlayan engelli rampalarının önüne ve engelli yollarının önüne araçlarını park ederek tepki çekti.

Ergani'de Engellilere, engel olan araçlar
Bu içerik 3334 kez okundu.

Vatandaşlar bazı kişiler araçlarını yaya ve engelli rampalarının yanına park ederek engelli vatandaşların kaldırımlara iniş çıkışını engellediğini, bu konuda vatandaşların duyarlı olmasını. İsteyen vatandaşlar Belediye Zabıta ekipleri engelli yol ve geçiş yerlerine araçlarını park eden sürücüler hakkında yasal işlem yapmalarını istediler.

Vatandaşlar Uygunsuz araç parkları yüzünden engelli vatandaşlarımız kendilerine ayrılan yerlerden rahat bir şekilde ulaşım sağlayamıyor. Bu konuda araç sürücülerimizin daha duyarlı ve dikkatli olması gerekiyor. Dediler.

İlçe genelinde engelli vatandaşların ve yayaların hareket özgürlüğünü kısıtlayan Tüm sürücülerimizin kurullara uymasını istiyoruz. Yaya yollarına park eden araçlar yüzünden yayalar ve özellikle engelli vatandaşlarımız ile çocuklarımız tehlike içinde kaldıklarını söylediler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Silahlı kavga 2 yaralı
Silahlı kavga 2 yaralı
Silvan’da hayvan otlatma kavgası: 2'si ağır 4 yaralı
Silvan’da hayvan otlatma kavgası: 2'si ağır 4 yaralı