Advert

İŞTE DİYARBAKIR’IN İLÇE İLÇE KORONAVİRÜS VERİLERİ

Diyarbakır ve ilçelerindeki koronavirüs testi pozitif çıkan vaka sayısının 213 olduğu öğrenilirken, bugüne kadar hayatını kaybeden eden kişi sayısının ise 8 olduğu belirtildi

İŞTE DİYARBAKIR’IN İLÇE İLÇE KORONAVİRÜS VERİLERİ
Bu içerik 5760 kez okundu.

Diyarbakır’da bazı meslek örgütleri Koronavirüs nedeniyle ölen vaka sayısını 19 olduğunu belirtirken, Diyarbakır Sağlık Platformu, kentte vaka sayısını 200, şüpheli sayısını 300 olarak açıkladı.

213 vaka 8 ölüm

Bu konuda, verilerini kamuoyundan gizleyen ve eleştirilerin hedefinde olan İl Sağlık Müdürlüğü’nün verilerinde kentle ilgili detaylar yer aldı. Edinilen bilgilere göre bugüne kadar kentte yapılan test sayısı bin 145. Hastaneye başvuran toplam kişi sayısı 616. Yatan hasta sayısı 213. Toplam vaka sayısı 2013. Toplam vefat eden sayısı ise 8. Yoğun bakımda yatan hasta sayısı 14, entübe sayısı 2. Toplam iyileşen kişi sayısı ise 89.

En çok vaka Bağlar’da

Diyarbakır’da ilçe bazlı verilerine göre ise kentte 5 ilçe dışında kalan 12 ilçenin tamamında koronavirüs vakası tespit edildi. En çok vakanın tespit edildiği ilçelerin başında 48 vaka ile merkez Bağlar ilçesi geliyor. Bağlar ilçesini, Silvan 30, merkez Yenişehir ilçesi 28 vaka ile takip ediyor. Bismil’de 15, Sur’da 14, Ergani’de 6, Çınar’da 3, Lice’de 3, Kulp’ta 2, Dicle’de 1, Hani’de 1 ve Hazro’da bir olmak üzere toplam 213 vaka bulunuyor.

5 ilçede vaka tespit edilmedi

Verilere göre, merkez Kayapınar ilçesi, Çermik, Çüngüş, Kocaköy ve Eğil ilçelerinde ise vaka sayısı tespit edilemedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Silvan’da hayvan otlatma kavgası: 2'si ağır 4 yaralı
Silvan’da hayvan otlatma kavgası: 2'si ağır 4 yaralı
Eşini diri diri yakıp öldüren kocaya ceza yağdı
Eşini diri diri yakıp öldüren kocaya ceza yağdı