Advert

BOYLU’YU ÖLDÜREN SANIK ATK’DE GÖZLEM ALTINDA

Avukat Müzeyyen Boylu’yu öldüren sanık Mesut Issı’nın Elazığ Sinir Hastalıkları Hastanesinden sonra şimdi de İstanbul ATK’de gözlem altında tutulduğu ortaya çıktı

BOYLU’YU ÖLDÜREN SANIK ATK’DE GÖZLEM ALTINDA
Bu içerik 1965 kez okundu.

Boşanma aşamasında olduğu avukat Müzeyyen Boylu’yu öldüren Mesut Issı’nın yargılandığı davanın 4’üncü duruşması Diyarbakır 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Sanık Issı, İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda gözlem altında olduğu gerekçesiyle duruşmada hazır edilmezken, avukatı Kutbettin Odabaşı ise mahkemeye mazeret sunarak duruşmaya katılmadı. Boylu’nun avukatları Sinan Tanrıkulu, Aslı Pasinli, Zülal Erdoğan, Hatice Demir, Gazal Bayram ve Muhsin Oğurgül duruşmada hazır bulundu.

Sanık İstanbul ATK’ye sevk edilmiş

Gelen evrakların okunmasıyla başlayan duruşmada mahkeme, sanık Issı’nın SEGBİS sistemiyle hazır edilmesi için yapılan görüşmede, sanığın İstanbul ATK’ye sevkinin yapıldığı için hazır edilmediği kaydedildi. Duruşmada iddia makamı, eksik hususların giderilmesini isteyerek, sanığın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu göz önünde bulundurularak tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.

Sanığın tutukluluğuna devam

Boylu ailesi avukatları da eksik hususların giderilmesi ve sanığın tutukluluk halinin devamına kararı verilmesini talep etti. Mahkeme heyeti, sanık Issı’nın üzerine atılı suçun mahiyeti, mevcut delil durumu, kuvvetli suç şüphesi, suçun alt ve üst sınırı gereğince tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 8 Haziran’a erteledi. (MA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İYİ Parti heyeti, Batman ve Mardin’de esnafın sorunlarını dinledi
İYİ Parti heyeti, Batman ve Mardin’de esnafın sorunlarını dinledi
Arazi kavgası: 1 kişi öldü
Arazi kavgası: 1 kişi öldü