Advert

Koronavirüsün son bulması için ülkedeki tüm camilerde dualar okundu

Yeni tip koronavirüsün son bulması için ülkedeki tüm camilerde yatsı ezanının ardından dualar okundu.

Koronavirüsün son bulması için ülkedeki tüm camilerde dualar okundu
Bu içerik 1334 kez okundu.

Diyanet işleri Başkanı Ali Erbaş, dün sosyal medyadan yaptığı açıklamada, bugün yatsı ezanının ardından koronavirüsün son bulması için tüm camilerden dualar okunacağını duruydu. Erbaş, vatandaşlardan da dualara eşlik etmelerini de istedi. Bugün yatsı ezanının ardından camilerden dua sesleri yükseldi.

ÇANAKKALE'DEKİ CAMİLERDE KORONAVİRÜSÜN SON BULMASI İÇİN DUA OKUNDU

Çanakkale'deki camilerde, koronavirüs salgının son bulması ve hastalığa yakalananların bir an önce iyileşmesi için dua okundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca Türkiye'yi etkisi altına alınan koronavirüs salgının son bulması ve hastalığa yakalananların bir an önce iyileşmesi için Türkiye genelinde bütün camilerde dua okunmasına karar verildi. Alınan karar doğrultusunda Çanakkale'deki camilerin minarelerinden yatsı ezanından sonra dua okundu.

İl merkezinde bulunan Arslanca Camiinde yapılan duada şöyle denildi:

"Kıymetli Müslümanlar, tedbirlere uyalım, evimizde kalalım ve dua edelim. Yüce Allah devletimizi ve milletimizi her türlü felaketten korusun. Ülkemizi ve dünyamızı bu salgından en kısa zamanda kurtarsın. Sağlık çalışanlarımızın ve hastalarımızın yardımcısı olsun."

Cami Ali Erbaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Düğünde havaya ateş açıldı: 3 yaralı
Düğünde havaya ateş açıldı: 3 yaralı
İŞ YAPAMAYAN ESNAFA ACİL DESTEK ÇAĞRISI
İŞ YAPAMAYAN ESNAFA ACİL DESTEK ÇAĞRISI