Advert

Ensarioğlu’ndan Kürtçe seçmeli ders çağrısı

Ensarioğlu’ndan Kürtçe seçmeli ders çağrısı
Bu içerik 2729 kez okundu.

İstanbul Bağımsız Milletvekili Salim Ensarioğlu, Kürt ailelere Kürtçe dersler için çağrıda bulunarak, “Dilimize sahip çıkalım” dedi.

DİYARBAKIR GAZETE- Türkiye’de 2024-2025 eğitim-öğretim yılında orta okullarda okutulacak seçmeli dersler için başvuru süresi 30 Aralık’ta başladı. Kürtçe’nin Kurmanci ve Zazaki lehçesi için başvurular 12 Şubat’a kadar devam edecek.

Dilimize sahip çıkalım

İstanbul Bağımsız Milletvekili Mehmet Salim Ensarioğlu, Kürtçe dersler için Sosyal medya hesabından ailelere çağrıda bulundu.

Ensarioğlu, çağrısında şu ifadelere yer verdi;

“Okullarımızda ikinci yarıyıl bugün itibarıyla başladı. Bu vesileyle tüm çocuklarımıza, ailelere ve öğretmenlere hayırlı ve başarılı bir dönem diliyorum. Allah zihin açıklığı versin. 5-6-7-8. sınıflardaki çocuklarımız için Kürtçe ve Zazaca (Kurmancca ve Zazaca) seçmeli ders hakkı bulunmaktadır. 2023-2024 Eğitim-Öğretim Dönemi seçmeli ders tercih süreci başladı. Tercihleri yapmak için son gün 12 Şubat 2024. Seçmeli Zazaca ve Kürtçe dersleri için halkımızdan rica ediyorum. Dillerimizi sahipsiz bırakmayalım. Çocuklarımızı bu derslerden mahrum bırakmayıp dilimizin kaybolmasının önüne geçelim. Dilin kaybı bir milletin kimliğinin kaybıdır. Çocuklarımız ile bu kayboluşa mani olalım”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır aracı Konya’da kaza yaptı: 4 ölü, 2 yaralı
Diyarbakır aracı Konya’da kaza yaptı: 4 ölü, 2 yaralı
Son seçim anketi: CHP, AK Parti ve DEM’de son durum!
Son seçim anketi: CHP, AK Parti ve DEM’de son durum!