Advert

Diyarbakır’da Depremde hayatını kaybedenler anıldı

Diyarbakır’da Depremde hayatını kaybedenler anıldı
Bu içerik 727 kez okundu.

Diyarbakır Kent Koruma ve Dayanışma Platformu, 89 kişinin yaşamını yitirdiği Diyar Galeria Sitesi önünde anma gerçekleştirdi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayları Serra Bucak ile Doğan Hatun, Diyarbakır baro Başkanı Nahit Eren, CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun da aralarında olduğu çok sayıda kişi, siteye kadar yürüyerek, enkazın olduğu yere karanfiller bıraktı.

‘Kabuk bağlamayan bir yaramız var’

Yapılan saygı duruşunun ardından konuşan Platform Sözcüsü Diyarbakır Tabip Odası Başkanı Dr. Elif Turan, “Bir yıl geçmesine rağmen acısı halen çok taze, kabuk bağlamayan bir yaramız var. Çünkü bu doğa olayı, alınamayan önlemler, bilimin ve tekniğin önemsenmemesinden kaynaklı bir felakete dönüştü” dedi.

Deprem sonrası yaşanan felaket!

DEM Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı adayı Doğan Hatun, deprem sonrası yaşanan felakete herkesin tanıklık yaptığına işaret ederek, “Depremden daha büyük bir felaket olan sahipsizliğe de tanık olduk. Bir bütün olarak 10 ilde yaşanan bütün vatandaşların nasıl devlet tarafından sahipsiz kaldığına da tanık olduk. Diyarbakır, o gün depremden 17 dakika sonra kriz masası oluşturdu. Başta kendi yaraları, daha sonra gücü oranında bütün illerin yaralarını sarmaya başladı” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır aracı Konya’da kaza yaptı: 4 ölü, 2 yaralı
Diyarbakır aracı Konya’da kaza yaptı: 4 ölü, 2 yaralı
Son seçim anketi: CHP, AK Parti ve DEM’de son durum!
Son seçim anketi: CHP, AK Parti ve DEM’de son durum!