Advert

İYİ Parti Diyarbakır İl ve İlçe Yönetimleri istifa etti

İYİ Parti Diyarbakır İl ve İlçe Yönetimleri istifa etti
Bu içerik 1813 kez okundu.

İYİ Parti İstanbul milletvekilli Salim Ensarioğlu'nun istifasının ardından Diyarbakır İl Yönetimi de istifa etti.

 

 İYİ Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Salim Ensarioğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin yapılacak yeni yola “Şeyh Said Bulvarı” adını vereceğini duyurmasının ardından başlayan tartışmalarla ilgili açıklamanın ardından partisi tarafından Disiplin Kurulu’na sevk edildi.
Gelişmelerin ardından Ensarioğlu, dün partisinden istifa etti. İstifanın ardından Diyarbakır İl Yönetimi de istifa ettiğini duyurdu.

İL VE İLÇE TEŞKİLATLARI İSTİFA ETTİ
İYİ Parti Diyarbakır İl Başkanı Vejdin Ensarioğlu, partisinin Diyarbakır il basında düzenlediği basın toplantısında Diyarbakır il ve ilçe teşkilatlarıya birlikte; 12 bin 750 üyeyle İyi Parti’den istifa ettiklerini duyurdu.
Ensarioğlu basın açıklamasında şunları söyledi:
“Değerli dostlarım ve kıymetli basın mensubu arkadaşlarım;
1994 yılında DYP gençlik kolları başkanı olarak aktif siyasette başladığım tarihten bu güne kadar, babam ve siyasette ekol olan M. Salim Ensarioğlu’nun temiz siyaset anlayışını örnek alarak bu güne kadar merkez sağ konumlu siyasi hayatımı devam ettirdim. 2018 yılından itibaren üstlenmiş olduğum İyi Parti Diyarbakır İl Başkanlığı görevimi, birçok partili yönetici arkadaşlarım gibi elbette büyük badireler atlatarak bugünlere kadar geldik. Devletini, bayrağını, milletini seven demokrat duruşumuz aşikârdır. Hak, hukuk, adalet ve devletimizin bekası için emek sarf eden siyasi geçmişimin, kişisel menfaatlerimin önüne geçtiği gibi elbette parti içerisinde benim gibi düşünmeyip koltuk ve ihtiras sahibi, kimselerinde yanında durmamız söz konusu olamaz.

YAPILAN İTHAMLARI ESEFLE KINIYORUZ
Birkaç gündür sosyal medyada sayın bakanımız ve İstanbul milletvekilimiz M. Salim Ensarioğlu’na yapılan haksız ve mesnetsiz ithamları esefle kınıyoruz. kayyım tarafından yönetilen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından, Diyarbakır’ımızda bir bulvara Şeyh Said isminin verilmesi toplumun büyük bir kesimi tarafından doğal karşılanmışken, sayın bakanımızın sosyal medyada Şeyh Said ile ilgili medyada yapılan galiz hakaretleri reddeden açıklamasında cumhuriyet değerlerini rencide eden veya vatan hainliğini çağrıştıracak herhangi bir ifade bulunmamaktadır.

TAHAMMÜL EDEMEDİLER
21. yüzyılda yeni bir hikaye yazmak ve milletimize üçüncü bir yol göstermek üzere hür ve müstakil olarak yoluna devam etmek isteyen, ne yazık ki gönül verdiğimiz İyi Parti, hür ve müstakil görüşlere tahammül edememiştir.
Sayın bakanımızın talebine dönük başlayan linç kampanyasının karşısında olduğumuzu tüm kamuoyunun bilmesini istiyoruz. Bununla birlikte naaşlara bile saygısı ve tahammülü olmayanlara hatırlatmak isteriz; 21. yüzyıldayız.

DİYARBAKIR VE İLÇE ÖRGÜTLERİ İSTİFA ETTİ
Siyaset ve bölge büyüğümüz, kıymetlimiz Sayın Salim Ensarioğlu’nun olmadığı bir yerde bizim varlığımız söz konusu olamaz. Bu vesileyle Diyarbakır il ve ilçe teşkilatlarımızla birlikte ve ayrıca 12 bin 750 üyeyle İyi Parti’den istifa ettiğimizi kamuoyuna saygıyla bildiriyoruz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ergani'de şimşek deprem etkisi yarattı!
Ergani'de şimşek deprem etkisi yarattı!
Otomobil ile minibüs çarpıştı; ölü ve yaralılar var
Otomobil ile minibüs çarpıştı; ölü ve yaralılar var