Advert

1100 İskoç taraftar Diyarbakır’a gelecek

1100 İskoç taraftar Diyarbakır’a gelecek
Bu içerik 8155 kez okundu.

Diyarbakır’da oynanacak Türkiye-İskoçya maçı için bin 100 İskoç taraftar otel rezervasyonu yaptı. AK Parti İl Başkanı Şerif Aydın, Cumhuriyet tarihinde ilk kez böyle bir organizasyonun yapıldığını belirterek, esnafa çağrı yaptı.

 

Türkiye-İskoçya milli maçı, 16 Kasım’da Diyarbakır Stadyumu’nda oynanacak. Maç için otellerde rezervasyonlar, şimdiden doldu. Takımlarına destek için bin 100 İskoç Diyarbakır’a gelecek. AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammet Şerif Aydın, her ay düzenlediği aylık basın toplantısını, bu kez Diyarbakır Stadyumu’nda yaptı. Toplantıya AK Parti Kadın Kolları Başkanı Müzeyyen Kaya, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Masum Melikoğlu da katıldı.

‘Oteller doldu’

Aydın, müsabakanın Diyarbakır’da düzenlenmesi için büyük çaba harcadıklarını söyledi. Cumhuriyet tarihi boyunca ilk defa Diyarbakır’ın böyle bir organizasyona ev sahipliği yaptığına dikkat çeken Aydın, “Bu maç vesilesiyle Diyarbakır’daki oteller tamamen dolmuş durumda ve şehirde büyük bir heyecan oluşmuş durumda. Bu Uluslar Arası Futbol müsabakası, Avrupa’dan Orta Doğu’ya kadar büyük bir Coğrafyada hem Diyarbakır’ımızın tanıtımına katkıda bulunacak, hem de buradaki Huzur ortamını ve gelinen güzel noktayı bir kez daha gözler önüne serecektir” dedi.

‘3 büyüklerin maçı da yapılsın’

Dünya Kupası vesilesiyle liglere verilecek arada, Fenerbahçe, Galasaray ve Beşiktaş’ın hazırlık maçlarının da Diyarbakır’da yapılmasını talep ettiklerini söyleyen Aydın, “Maç akşamı stadyumda konser etkinliklerinin de yapılması ve maçın tam bir şölen havasında geçmesi için gerek federasyonla, gerekse bakanlıklarımızla görüşmelerimiz devam ediyor. Bu konuda da bazı gelişmelerin olacağını umuyoruz.

Esnafa çağrı

Diyarbakır’a gelecek İskoç misafirlerin iyi ağırlanması için esnafa çağrı yapan Aydın, “Misafirlerimizi en iyi şekilde karşılayalım. Milli maç nedeniyle hareketlilik olacak. Bu maç sadece AK Parti’nin değil, Diyarbakır için düzenleniyor. Herkes sahiplensin. Basın buluşmasına Amedspor, Diyarbekirspor taraftar liderlerini de davet ettik. Ancak her iki takım maçları nedeniyle, katılamadı. Ama maç günü, Amedspor, Diyarbekirspor taraftarlarını bekliyoruz. Milli takımımızın yanında olacağız.” (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır’da otobüsün çarptığı kadın hayatını kaybetti
Diyarbakır’da otobüsün çarptığı kadın hayatını kaybetti
Amedspor’da beklenen imza atıldı
Amedspor’da beklenen imza atıldı