Advert

KIZ KARATE TAKIMI 4 ALTIN MADALYA İLE REKOR KIRDI

BAĞLAR BELEDİYESİ KADIN SPOR FAALİYETLERİNDE FARK OLUŞTURUYOR.

KIZ KARATE TAKIMI 4 ALTIN MADALYA İLE REKOR KIRDI
Bu içerik 2798 kez okundu.

Nüfusunun büyük çoğunluğu genç ve çocuklardan oluşan Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesinde Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun desteğiyle güçlendirilen spor alt yapısı sportif başarı ve sporcu yetiştirmede etkisini hissettirmeye başladı.

 

Bağlar Belediyespor'un lisanslı 4 milli sporcusu okullar arası Diyarbakır İl Şampiyonası'nda 4 altın madalya birden kazanarak hem il şampiyonu oldu , hem de bölge şampiyonasında Diyarbakır'ı temsil etmeye hak kazandı.

 

KADIN BRANŞLARINDA BAŞARI

 

Bağlar Belediyesi, spor alt yapısında ve özellikle kadınlara yönelik branşlardaki başarısıyla dikkat çekiyor.

Bölgedeki lise ve üniversite öğrencisi sporculardan oluşturulan kadın voleybol takımı geçen sezon 2.Lig'e yükselerek bir ilki başardı. İlk kez oluşturulan U-14 genç kız basketbol takımı, il şampiyonu olarak Diyarbakır'ı bölge şampiyonasında temsil etmeye hak kazandı.

KADIN KARATECİLER MADALYALARA AMBARGO KOYDU

 

Bağlar Belediyespor bünyesinde üç yıl önce ilk kez faaliyet göstermeye başlayan kız karete takımı başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor.

Diyarbakır'da yapılan okullar arası il şampiyonasında Bağlar Belediyespor'lu 4 sporcu da şampiyonluğa ulaşarak önemli bir başarıya imza attı.

 

Sena Kızılaslan 60 kiloda , Zeynep Akçakmak 64 kiloda, Buse Nur Yazar 48 kiloda ve Nazlı Bozkurt da 52 kiloda rakiplerini mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu.

Bağlar Belediyespor'lu kadın karateciler,13-15 Şubat 2022 tarihleri arasında Elazığ'da gerçekleştirilecek bölge şampiyonasında Diyarbakır'ı temsil edecek.

 

Tesisler Tamamlanınca Her Şey Daha Farklı Olacak

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun büyük önem verdiği tesisleşme hamlesi de devam ediyor.

 

Bağcılar Mahallesi'nde 35 bin metrekarelik alanda yapımı devam eden çok amaçlı spor kompleksinin bu yıl tamamlanması hedefleniyor. Projenin içinde bütün spor branşlarına yönelik saha ve idari bölümler yer alıyor.

 

Bağlar Belediyesi'nin merkez ve kırsal yerleşim yerlerinde uygulamaya başladığı çok sentetik futbol ile basketbol ve voleybol sahalarının yapımı da devam ediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır aracı Konya’da kaza yaptı: 4 ölü, 2 yaralı
Diyarbakır aracı Konya’da kaza yaptı: 4 ölü, 2 yaralı
Son seçim anketi: CHP, AK Parti ve DEM’de son durum!
Son seçim anketi: CHP, AK Parti ve DEM’de son durum!