Advert

Karaloğlu, Bronz Cankurtaranlık eğitimini tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdi

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin ücretsiz düzenlediği Bronz Cankurtaranlık Sertifika Kursu’nu başarıyla tamamlayan 99 cankurtarana sertifikalarını verdi. Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığınca,boğulma vakalarını azaltm

Karaloğlu, Bronz Cankurtaranlık eğitimini tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdi
Bu içerik 420 kez okundu.

Yenişehir Gençlik ve Spor Merkezi’nde düzenlenen sertifika töreninde konuşan Vali Karaloğlu, en temel hak olan yaşam hakkını sürdürebilir kılmanın devletin en önemli görevlerinden biri olduğunu söyledi.

Son yıllarda artık şehirlerdeve sitelerde çok sayıda yüzme havuzlarının bulunduğunu ifade eden Karaloğlu, yüzme olan her yerde cankurtaranlara ihtiyaç olduğunu belirtti.

Karaloğlu, şöyle konuştu:

“Maalesef yaz ayları geldiğinde özellikle nehirlerde, sulama kanallarında çok sayıda insanımızı, gencimizi boğulma sonucunda kaybediyoruz. İşte bu eğitimi almış insan sayısını ne kadar artırırsak bu vakaları da azaltmış olacağız”

Cankurtaranlık bir meslek

Cankurtaranlığın aynı zamanda bir meslek olduğuna dikkat çeken Karaloğlu, özellikle turizm bölgelerinde çok sayıda cankurtarana ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.

Yaptıkları çalışmayla Diyarbakırlı gençlere istihdam alanı yarattıklarını dile getiren Karaloğlu, eğitimi başarıyla tamamlayarak cankurtaranlık sertifikası almaya hak kazananların daha rahat iş bulacağını aktardı.

Karaloğlu,konuşmasının ardından kursu başarıyla tamamlayan kursiyerleri tebrik ederek sertifikalarını takdim etti.

Törene Karaloğlu’nun yanı sıra, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Mehmet Kesen, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nuammer Uslu, eğitmenler ve kursiyerler katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Taşlı, sopalı ve bıçaklı kavga: 13 yaralı
Taşlı, sopalı ve bıçaklı kavga: 13 yaralı
Diyarbakır’da bir işçi patronunu öldürdü!
Diyarbakır’da bir işçi patronunu öldürdü!