Advert

4,5 milyonun üzerinde kök kenevir 800 kg esrar ele geçirildi

Diyarbakır Valiliği, Lice ilçesi Dibek Mahallesi kırsalında icrasına başlanılan Narko-Terörizmle mücadele operasyonlarının tamamlandığını duyurdu.

4,5 milyonun üzerinde kök kenevir 800 kg esrar ele geçirildi
Bu içerik 1100 kez okundu.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Jandarma Komutanlığınca,  PKK ile yasadışı uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasında var olan bağı somut deliller ile ortaya koymak, operasyon bölgesi içerisinde saklanan uyuşturucu maddeleri ve bunları gizleyenleri bularak adalete teslim etmek maksadıyla; Lice ilçesi Dibek Mahallesi kırsalında icrasına başlanılan Narko-Terörizmle mücadele operasyonlarının başarıyla tamamlandığı kaydedildi.

Açıklamada, "Söz konusu operasyonda, 67 farklı noktada 4 milyon 623 bin 280 kök kenevir , 135.5 kg. toz , 664.5 kg. kubar olmak üzere toplam 800 kg. esrar maddesi  ve kenevir bitkilerini sulamak maksadıyla tarlaların içerisinde kurulu şekilde tespit edilen 9 bin 970 metre uzunluğundaki su hortumu, 1 adet jeneratör, 1 adet su motoru ele geçirilmiş, ele geçirilen kenevir bitkileri numune alınmasını müteakip diğer malzemeler ile birlikte yerinde imha edilmiştir." denildi.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
HES kodu geçim kaynağı oldu
HES kodu geçim kaynağı oldu
Gençlik ve Spor İl Müdürü Demir de görevden alındı
Gençlik ve Spor İl Müdürü Demir de görevden alındı