Advert

BAKANLIKTAN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VE YKS AÇIKLAMASI

İçişleri Bakanlığı, hafta sonu gerçekleştirilecek olan YSK sınavı nedeniyle uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili 81 ilin valiliğine genelge gönderdi.

BAKANLIKTAN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VE YKS AÇIKLAMASI
Bu içerik 3753 kez okundu.

İçişleri Bakanlığı, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) nedeniyle 81 ilde hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasına yönelik genelgeyi il valiliklerine gönderdi. Genelgede, “YKS nedeniyle 81 ilde hafta sonu; Cumartesi günü 09.30 ile 15.00 saatleri arasında, Pazar günü 09.30 ile 18.30 saatleri arasında ‘Sokağa Çıkma Kısıtlaması’ uygulanacak” denildi. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “YKS’ye girecek adayların sınav binasına ulaşımlarının toplu taşıma ile sağlanması halinde, kendilerinin yanı sıra bir yakını, özel araçlarla gelinmesi halinde ise araç sürücüsü ile birlikte bir yakını sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmayacak” bilgisine yer verildi.

Kimler muaf?

Ayrıca hafta sonu uygulanacak kısmi sokağa çıkma kısıtlamasından, YKS’nin yapılacağı okulların etrafındaki kırtasiyelerde çalışanlar muaf tutulacak. Yerli yabancı turistler, rezervasyon yaptırdıkları konaklama tesisine uçak, otobüs gibi toplu taşıma araçları veya özel araçlarıyla gidebilecek. Yerli ve yabancı turistler halk plajlarından yararlanabilecek, müze ve ören yerleri ile anıtları, ibadethaneleri, türbeleri ziyaret edebilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AMİDA HÖYÜK'TE OSMANLI DÖNEMİNE AİT EL BOMBALARI BULUNDU
AMİDA HÖYÜK'TE OSMANLI DÖNEMİNE AİT EL BOMBALARI BULUNDU
Diyarbakır’da silahlı kavga : 1 yaralı
Diyarbakır’da silahlı kavga : 1 yaralı