Advert

Şanlıurfa Valisi Erin: PTT’deki yoğunluğun önüne geçemiyoruz

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, kentte 1.5 milyon kişinin yardım aldığını belirterek, "PTT gişelerinde 22 personel yaklaşık 5 bin işlem yapıyor. Günde 300 bin kişi kuyrukta bulunuyor. Bu yoğunluğun önüne geçemiyoruz” dedi.

Şanlıurfa Valisi Erin: PTT’deki yoğunluğun önüne geçemiyoruz
Bu içerik 1746 kez okundu.

Şanlıurfa’da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca ihtiyaç sahiplerine yapılan bin liralık nakdi yardım ve diğer işlemleri hayata geçirmek için PTT şubesine dönüştürülen Gazi Ortaokulu'na gelenler, sosyal mesafe kuralına uymadan uzun kuyruk oluşturdu. Kalabalıkta dip dibe sıranın kendine gelmesini bekleyenler, polis ve görevlilerin sosyal mesafe uyarısına da aldırış etmedi.
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, yoğunluğu azaltmak adına PTT’den takviye personel talep ettiklerini söyledi.

Kuyrukta bulunanların çoğunluğunun elektrik faturası yatırmak için beklediğini dile getiren Vali Erin, şöyle dedi:

“Koronavirüs salgınının ülkemizde ve Şanlıurfa’da görülmeye başlamasıyla beraber bütün tedbirlerimizi aldık. Ancak Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden bir tanesi olan ve nüfusu Suriyelilerle beraber 2.5 milyona tekabül eden kentimizde yaklaşık 1.5 milyon dar gelirli ailelerimiz bulunmaktadır. Bunlar yardım almak ve en önemlisi DEDAŞ faturalarında gecikme ve faizlerinin işlenmemesi, elektriklerinin kesilmemesi için kuyruklata bekleyen vatandaşlarımız bulunmaktadır.

Pandemi sürecinde bunların borçlarının ertelenmesi ve taksitlere bölünmesi için ilgili bakanlıklarla ve DEDAŞ yetkilileriyle yapmış olduğumuz görüşmelerde bir sonuç alamadık. Her gün 300 bin dolayında vatandaşımız işlem yapmak ya da yardım almak için kuyrukta ve çarşılarda bulunuyor. PTT’de yaşanan yoğunluğun azaltılması için okulları faaliyette koyduk ama bu da sorunu çözmedi. Fazla personel isteğimizle PTT şubelerinde görevli sayısı 22'ye çıkarıldı ve günde 5 bin işlem yapılıyor. Yine kolluk kuvvet sayımızın yetersizliği sebebiyle yaşanan bu yoğunluğu çözme aşamasında zorlanıyoruz.”

Sosyal mesafe PTT kuyruk Koronavirüs Şanlıurfa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Restorasyonu tamamlanan Saint George Kilisesi sanatseverleri ağırlayacak
Restorasyonu tamamlanan Saint George Kilisesi sanatseverleri ağırlayacak
DBB yeni yol açma ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor
DBB yeni yol açma ve genişletme çalışmalarını sürdürüyor