Advert

Ağır ter kokusundan yakınanlara doğal deodorant!

Ağır ter kokusundan yakınanlara doğal deodorant!
Bu içerik 1003 kez okundu.

Kişisel olarak vücudu temiz tutmak, hem kendiniz hem de çevreniz için faydalıdır. Ancak bazı durumlarda ter kokusunun önüne geçmek sanıldığı kadar basit olmayabilir. Kokuyu ortadan kaldıran doğal yöntemleri mutlaka deneyin.

Havaların ısınması demek, birçok kişi için ter kokma endişesi anlamına geliyor. Ter kokusu, sıcaklığa, hormonlara ve daha birçok farklı faktöre bağlı olarak değişebiliyor. Deodorant yerine geçen bu doğal çözüm sayesinde ter kokusuna veda edeceksiniz.

En başta elbette ki kokuya neden olan bakterilerden kurtulmak için her gün sabun ve duru su ile duş alınmalıdır. Ayrıca, kullandığınız ürünlerin faydalı olabilmesi için koltuk altı kıllarının belirli aralıklarda temizlenmesi gerekir.

Oluşan terin vücutta birikmesini önlemek için daha pamuklu veya nem emici kumaşları tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra doğal çözümlerden faydalanarak ter kokusundan kurtulabilirsiniz. Örneğin elma sirkesinin aslında bir deodorant görevi üstlenebileceğini biliyor muydunuz?

Elma sirkesi, anti-bakteriyel özellikleri sayesinde koltuk altınızdaki bakteriyel büyümeye karşı savaşabilir. Asidik özellikleri olan sirkeyi duş aldığınız suya ekleyebilir veya sonrasında yumuşak bir bez yardımıyla sürebilirsiniz. Su ile seyreltmek her zaman daha sağlıklıdır.

Normal şartlarda ter, kokusuz bir gelişimdir. Yani kötü kokular, cildimizdeki bakterilerin teri parçalamasıyla oluşur. Elma sirkesi de bu bakterilerin çoğalmasını önleyecektir.

Bu basit işlem sayesinde erlemeyi kontrol altına almak ve kötü kokuyu engellemek kolaylaşabilir. Düzenli kullanmaya devam ettiğinizde ter kokusunun hafiflediğini fark edebilirsiniz. Ter kokusunu önlemek için farklı cilt maskeleri oluşturmak istiyorsanız karbonat da etkili bir çözüm olacaktır.

Etkili ilaçlardan biri olan karbonat, güçlü bir nem emici özellik gösterecektir. Cildin üzerindeki fazla nemi emerek terin kokuya dönüşmesini önleyebilir. Aynı zamanda karbonat, kimyasal içerikli deodorantlardan farklı olarak tamamen doğal ve zararsızdır.

En basit yöntem ise karbonatı doğrudan koltuk altına uygulamaktır. Temiz ve kuru koltuk altınıza bir miktar karbonat sürebilirsiniz. Terlemeyi tamamen önlemese de kötü kokudan eser bırakmayacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır Büyükşehir Meclisi karar aldı: Hepsi iptal edildi
Diyarbakır Büyükşehir Meclisi karar aldı: Hepsi iptal edildi
17 ilçenin kurduğu koordinasyon göreve başladı
17 ilçenin kurduğu koordinasyon göreve başladı