Advert

Ergani’de işçiler 1 Mayıs'ta da çalıştı

Ergani’de işçiler 1 Mayıs'ta da çalıştı
Bu içerik 2045 kez okundu.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü olmasına rağmen bazı işçiler ekmek parası için çalışmaya devam etti.
Tüm Türkiye’de 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle birçok etkinlik düzenlenirken, Ergani’de birçok işçi çalışmaya devam etti. Kimileri fırında ekmek üreterek vatandaşlara hizmet verirken kimileri tarlada hasat yapıyor, kimileri de park ve caddelerde ürün satarak geçimini sağlamaya çalışıyor.
“Bizim durma şansımız yok”
Ekmek parasını fırında ekmek üreterek kazanan fırıncı esnafından Yakup Demirel, Ergani Habere konuştu. Demirel, gerçek işçilerin 1 Mayıs’ta dahi çalıştığını vurgulayarak, “İnsan vücudunda kan dolaşımı durursa insan ölür. İşçiler durursa da dünya durur. Bugün gelişen dünyada ne kadar çağa ayak uydurmaya çalışsak da işçiler işi bitiriyor. İşçilere alın teri kurumadan hakkını ödeyelim. Bizim bayramımız işimiz bitince. Hizmet sektörü olduğumuz için bizim durma şansımız yok. Çalışmaya devam” ifadelerini kullandı.
“Bizim bayramımız hasat bittikten sonra”
Tarlada çalışan Yılmaz Çoşkun (30), “1 Mayıs’ta işimizin başındayız. 1 Mayıs İşçi Bayramı ama bizler bu kadar bu tarlalara emek veriyoruz o nedenle tatil yapamıyoruz. Gerçek işçiler her zaman sahada. Bizim iznimiz, bayramımız hasat bittikten sonra” dedi.
“Masa başı iş yapanlar 1 Mayıs’ta izinli”
Kebapçı esnafından Salehattin Akdemir ise, “Bize 1 Mayıs yok. İzin günlerimiz haftada 1 gün. Normal günlerdeki gibi işimizin başındayız. Özel günler daha yoğun oluyor, bizim gibi çalışanlar izin yapmıyor. Devlet memurları, masa başı iş yapanlar 1 Mayıs’ta izinli. Bizler hep çalışıyoruz” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
13 kırsal ilçeye özel ilaçlama aracı desteği
13 kırsal ilçeye özel ilaçlama aracı desteği
Diyarbakır’daki Mem Ararat konserinde evlilik teklifi
Diyarbakır’daki Mem Ararat konserinde evlilik teklifi