Advert

Pandeminin Etkileri Azaldı, Eğitime Olan İlgi Arttı

Bağlar Belediyesi’nin Ücretsiz Kütüphanesine Üç Ayda Rekor Ziyaretçi. AK Partili Bağlar Belediyesi’nce 2019 yılında revize edilerek ücretsiz olarak ilçe halkının hizmetine sunulan kütüphane, pandeminin etkisinin azalmasından sonra ilgi odağı haline geldi

Pandeminin Etkileri Azaldı, Eğitime Olan İlgi Arttı
Bu içerik 1757 kez okundu.

Bağlar Belediyesi’nin Ücretsiz Kütüphanesine Üç  Ayda Rekor Ziyaretçi. AK Partili Bağlar Belediyesi’nce 2019 yılında revize edilerek ücretsiz olarak ilçe halkının hizmetine sunulan kütüphane, pandeminin etkisinin azalmasından sonra ilgi odağı haline geldi.

2022 yılının ilk üç ayında 4 bin 649 kişi ziyaret ederek ders çalışma,etüt  ve kitap okuma gibi imkanlardan yararlandı.

 

PANDEMİDEN SONRA REKOR ZİYARET

 

Üç yıl önce Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu’nun girişimleri ve talimatlarıyla yenilenerek modern teknik imkanlarla donatılan Şeyh  Şamil Mahallesi’ndeki kütüphane, dünyayı kasıp kavuran ve Türkiye’de de uzun süre yaşamı olumsuz etkileyen pandeminin etkilerinin azalmasından sonra gençlerin yoğun ilgisini kazanmaya başladı.

 

2019-2021 yılları arasında 15 bin 870 kişi tarafından ziyaret edilen kütüphanede bu sayı 2022 yılının ilk üç ayında 4 bin 649 olarak gerçekleşti. Çoğunluğu üniversite adaylarından oluşan öğrenciler ders çalışmanın yanı sıra etüt ve kitap okuma imkanlarından da yararlanıyor.

 

Bağlar sınırları dışında yaşayan gençlerin de yararlandığı kütüphanenin çalışmaları sayesinde dar gelirli aileler önemli bir maddi külfetten kurtulurken, Haziran ayında yapılacak YKS sınavı için ise 190 üniversite adayı ücretsiz eğitim merkezinde düzenli olarak eğitim çalışmalarına devam ediyor.

 

“EĞİTİM SEFERBERLİĞİ BAŞLATTIK”

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ,“Eğitim için harcadığımız her bir kuruşu ülkemizin geleceğine yapılmış en büyük yatırım olarak değerlendiriyoruz.” yönündeki sözlerini hatırlatan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, bunu bir hedef haline getirerek  genç nüfusun fazla olduğu Bağlar’da eğitim seferberliği başlatarak üç yılda çok önemli mesafe aldıklarını söyledi. Ücretsiz kütüphane uygulamasını güçlendirerek devam ettireceklerini anlatan Beyoğlu, önümüzdeki günlerde yapımına başlayacakları gençlik merkezinin de gençlerin aydınlık geleceğine önemli katkılar sağlayacağını kaydetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kavga çıkmıştı: Diyarbakır’daki o havuz kapandı
Kavga çıkmıştı: Diyarbakır’daki o havuz kapandı
Diyarbakır’da yorgun mermi faciası: Sınava giremedi
Diyarbakır’da yorgun mermi faciası: Sınava giremedi