Advert

RAFLARDA OLMASI GEREKEN ŞEKER DEPOLARDA ELE GEÇİRİLDİ

BAŞKAN BEYOĞLU, BAĞLAR’DA STOKÇULUK VE FIRSATÇILIĞA FIRSAT VERMİYOR DEV ZİNCİR MARKET RAFLARDA OLMASI GEREKEN ŞEKER DEPOLARDA ELE GEÇİRİLDİ

RAFLARDA OLMASI GEREKEN ŞEKER DEPOLARDA ELE GEÇİRİLDİ
Bu içerik 1500 kez okundu.

 

Ay çiçek yağı stoklayan marketlere yönelik denetimleriyle ülke gündemine oturan Bağlar Belediyesi bu kez de şekerde fiyat fırsatçılığı ve stok yapan yerel ve ulusal marketlere karşı harekete geçti.

 

Raflarda olması gereken  ürünleri  depoda saklayan zincir markete yönelik olarak  ihbar üzerine baskın düzenleyen  zabıta denetim ekipleri ,300 kilogram ürüne el koyarak işlem başlattı.

 

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu,"Kanun dışı işlem yaparak vatandaşımızı mağdur eden ve devletimizin itibarını zedeleyecek davranışlarda bulunanlara karşı Cumhurbaşkanımızın talimatıyla hiç bir şekilde fırsat vermeyeceğiz. " dedi.

 

AY ÇİÇEK YAĞINDAN SONRA ŞEKER

 

Ay çiçek yağı stokçuluğuna karşı yaptığı başarılı mücadele ile dikkat çeken ve vatandaşların takdirini toplayan Bağlar Belediyesi, bu kez de fiyatlara zam geleceği söylentileri üzerine şeker stoklayan iş yerlerine yönelik çalışma başlattı.

Ticaret  Bakanlığı rekabeti bozan faaliyetler nedeniyle şeker fabrikalarına inceleme başlattığını duyururken, Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi’nde belediye ekipleri  ulusal bir zincir markette raflarda olması gereken 300 kilogram şeker marketin deposunda ele geçirildi.

 

ÜRÜNLERE EL KONULDU

 

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun talimatıyla harekete geçen zabıta denetim ekipleri raflarda olması gereken ürünlerin depolarda saklandığını tespit ederek işlem başlattı.

Market yetkilisinin savunmasını inandırıcı bulmayan zabıta bu durumun suç teşkil ederek vatandaşlar ile devleti karşı karşıya getirdiğine dikkat çekti, ürünlere el koydu.

Tutanak tutan ekipler durumu Ticaret İl Müdürlüğü’ne bildirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Diyarbakır’da otobüsün çarptığı kadın hayatını kaybetti
Diyarbakır’da otobüsün çarptığı kadın hayatını kaybetti
Amedspor’da beklenen imza atıldı
Amedspor’da beklenen imza atıldı