Advert

Diyarbakır’ın sevimsiz heykelleri Meclis gündeminde

Diyarbakır’ın sevimsiz heykelleri Meclis gündeminde
Bu içerik 2005 kez okundu.

 Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin Diyarbakır Havalimanı girişindeki Yonca Kavşağı’na yaptırdığı ‘sevimsiz heykeller’ ile ilgili HDP’li Remziye Tosun soru önergesi verdi.

Tosun: “Diyarbakır halkı heykellerin sanattan yoksun ve Diyarbakır kültürünü yansıtmadığını beyan etmişlerdir. Akabinde DBB heykellerin kaldırıldığını açıklamıştır. Bununla birlikte Nisan ayında AKP Diyarbakır İl Başkanı’nın yaptığı basın toplantısıyla hükümetin Diyarbakır’a 600 milyon liralık yardımda bulunduğunu açıklamıştır” ifadelerini kullanarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması için Meclise sunduğu soru önergesi şöyle:

1) Hükümetin Diyarbakır’a yaptığı yardımlar heykellere mi harcanmıştır? 600 milyon lira yardımın ne kadarı halka hibe edilmiştir?

2) DBB’nin yaptırdığı heykeller kaldırılmış mıdır?

3) Diyarbakır halkı ekonomik krizden olumsuz etkilenirken DBB, 4 milyon 412 bin 835 lira olarak teklif veren firma ile anlaşmıştır. İhale usule uygun mu yapılmıştır? Konuya dair Bakanlığınız denetleme yapmış mıdır?

4) Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde ithal bürokratlar ve çifte maaş verilmesi gibi usulsüzlüklere ilişkin Bakanlığınız soruşturma başlatmış mıdır? (Haber Merkezi)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Altyapı sorununu çözecek proje hayata geçiyor
Altyapı sorununu çözecek proje hayata geçiyor
Öğrencilere spor malzemesi desteği
Öğrencilere spor malzemesi desteği