Advert
Advert

PTT ucuz sıvıyağ satan şirketi dava edecek

PTT, internetten ucuz sıvıyağ satan şirkete dava açmaya hazırlanıyor.

PTT ucuz sıvıyağ satan şirketi dava edecek
Bu içerik 12123 kez okundu.

PTT AVM, Konya Sanayi Odası Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil’in şirketinden aldığı sıvıyağı, şirketin kendi online sitesine göre yüzde 25 oranda daha pahalı sattı.

Anka'nın haberine göre PTT, e-ticaret sitesinde sattığı ayçiçek yağını, kendi sitesinde daha ucuza satan şirket hakkında dava açacak.

PttAVM.com kendisinden ucuz sıvıyağ satışı yapan Helvacızade Gıda İlaç Kimya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne dava açmaya hazırlanıyor.

Şirketin 10 litrelik teneke ambalajdaki ayçiçeği yağı 164.90 TL iken indirimli olarak 145.90TL’ye satılıyor. Aynı ürün PTT’nin sitesinde ise 194.90 TL’ye satılıyordu.

PttAVM.com Genel Müdürü Hakan Çevikoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “PttAVM, Türkiye'de faaliyet gösteren birçok e-ticaret sitesi gibi yüzlerce tedarikçiye açık bir şekilde hizmet veren bir pazar yeri uygulaması ve e-ticaret platformudur. Tedarikçiler, ürünlerini platformumuz üzerinden son tüketiciye ulaştırır, bu hizmeti sunarken de serbest piyasa koşullarında fiyatları kendileri belirler” ifadelerini kullandı.

‘Fiyatın belirlenmesinde sorumluluk tamamen üreticinin kendisine aittir’

İnternetten ucuza sıvıyağ satışı yapan şirketi dava edeceklerini belirten Çevikoğlu, “Platformumuz üzerinden hizmet veren Helvacızade Gıda firması, PTTAVM üzerinden sunduğu 10 litrelik teneke ambalajdaki ayçiçek yağını 176.89 TL'den satışa sunmuş ancak kendi internet sitesi üzerinden 145.90 TL'ye satışa sunmuştur. Her iki fiyatın belirlenmesinde sorumluluk tamamen üreticinin kendisine aittir ve dolayısıyla PTTAVM'nin ayçiçek yağını daha pahalıya sattığı iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Öte yandan ayçiçek yağının fiyatı ile ilgili manipülasyon yaptığı tespit edilen söz konusu firma ile ilgili her türlü hukuki işlem başlatılmıştır. Diğer yandan her ne kadar e-ticaret sitesi olarak hizmet verse de PTTAVM, bir kamu iştirakidir ve kamu iştiraki olmanın verdiği sorumlulukla hareket ederek, vatandaşa ucuz ve sağlıklı gıda ulaştırabilmek için de kamunun diğer kurumlarıyla işbirliğine devam etmektedir” ifadelerine yer verdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Dicle’de öğrencileri taciz ettiği iddia edilen öğretmen açığa alındı
Dicle’de öğrencileri taciz ettiği iddia edilen öğretmen açığa alındı
Destek ödemeleri yapıldı
Destek ödemeleri yapıldı