Advert
Advert
ZARARLI iNSAN
Konuk Yazar

ZARARLI iNSAN

Bu içerik 33189 kez okundu.
Etrafımızda bize zarar veren ve bizim kötülüğümüzü isteyen o kadar çok insan var ki.Son yıllarda bu tür insanlar çoğalmış gibi. Bununla ilgili çok sevdiğim bir hikaye var. Sizinle paylaşmak istedim.
 
’’Adamın birisi kölesini alır pazara getirir ve tellala:
 
– Bunu satacağım ama , Bir ayıbı var taliplerine haber ver , der. Derken birisi köleye talip olur. Tellal kölenin ayıbı olduğunu söyler. Alıcı ayıbının ne olduğunu sorunca da, son derece iftiracı , dedikoducu olduğunu , dışarıda duyduğu her şeyi eve getirdiğini, evde olan bir sırrı dışarı çıkardığını belirtir. Ama bütün bunlara rağmen köleyi almak isteyen adam ‘’bu bir kusur değildir’’ diyerek köleyi satın alır ve evine getirir. Bir iki gün geçmeden, köle bir gün evin hanımına gelir ve:
 
– Hani söylemek istemezdim , ama söylemeden de edemeyeceğim. Efendi seni sevmiyor. Üzerine bir başka kadın alacak. Diye bir yalan atar. Zavallı saf kadın hemen bu yalana inanır ve:
 
– Yaa demek öyle…Peki ne yapayım? diye sorar. Köle, zaten cevabını önceden hazırladığı için :
 
– Ben sana bir ilaç yapayım. Ama bunun için efendinin sakalından bir kaç kıl getirmen lazım der. Akılsız kadın bu söze de inanır. Ve uyurken efendisinin sakalından bir kaç kıl alacağını söyler. Ama köle boş durmaz oradan hemen efendisinin yanına gider ve ona:
 
– Efendi başımıza gelenleri hiç sorma! Senin hanım meğer bir başkasını seviyormuş, onun içinde seni öldürmek istiyor der. Efendi:
 
– Nerden biliyorsun? Köle:
 
– inanmazsan bu gece uyuyormuş gibi yap, o zaman her şeyi görürsün. Bu konuşmalardan sonra efendi o gece yatağına girer, uyuyor numarası yapar, Biraz sonra zavallı saf kadın elinde bir ustura ile kocasının yanına yaklaşır. Ama kocası gözünü açıp da onu karşısında eli usturalı görünce, kendisini öldürmeğe geldiğini zanneder hemen oracıkta kadının boğazını sıkarak öldürür. Kadının kardeşleri meseleyi öğrenince ateş püskürürler ve eniştelerini öldürürler. Böylece hem iki saat içinde iki ayrı cinayet işlendi ve hem de bir yuva yıkılmış oldu. Kısaca bu karı, koca bir dedikoducunun kurbanı oldular.’’
 
Görüyorsunuz ki, bir dedikoducu şeytan daha da zararlıdır. Çünkü şeytan vesvese ile insanların arasını açar, ama dedikoducu insanın yüzüne baka baka yalan söyler fesat çıkarır. Etrafımızda o kadar çok bu tür insanlar var ki…
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kamyonet ve otomobil çalan 2 şüpheli yakalandı
Kamyonet ve otomobil çalan 2 şüpheli yakalandı
Diyarbakır’da otomobiller çarpıştı: 1 ölü, 3 ağır yaralı
Diyarbakır’da otomobiller çarpıştı: 1 ölü, 3 ağır yaralı