Advert

Gelecek Partisi’nin Diyarbakır İl Başkanı Aytaç oldu!

Eski AK Parti Diyarbakır İl Başkanı avukat Aydın Altaç, Ahmet Davutoğlu’nun yeni kurduğu partinin Diyarbakır İl Başkanı oldu. Kurucular kurulunda ise eski AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten ile Bayram Zilan bulunuyor.

Gelecek Partisi’nin Diyarbakır İl Başkanı Aytaç oldu!
Bu içerik 5676 kez okundu.

Günlerdir ismi üzerine iddialar ortaya atılan Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partinin ismi belli oldu. Davutoğlu’nun partisinin adı “Gelecek Partisi”  olarak belirlendi. Parti isminin netleşmesinden sonra Ahmet Davutoğlu partisinin kuruluş başvurusunu yaptı. Davutoğlu’nun ekibinden beş kişilik bir heyet başvuru dilekçesini teslim etmek için İçişleri Bakanlığı’na gitti.

Başvuruyu bakanlığa iletmek için gelen heyette eski AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ayhan Sefer Üstün ile Selçuk Özdağ, 24’üncü Dönem Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün, eski vali İzzettin Küçük, AK Parti eski Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı ve eski Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ yer aldı.

İÇTEN VE ZİLAN’DA YER ALIYOR

Öte yandan Partinin Kurucular Kurulunda bölgeden de bazı isimler bulunuyor. Bu isimlerden bazıları, Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, eski Ak Parti Diyarbakır İl Başkanı avukat Aydın Altaç ve geçtiğimiz yıl yapılan yerel seçimlerde AK Parti’den aday adayı olan Bayram Zilan bulunuyor.

Murat ÖZBİLEK’in Haberi-Tigris Haber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AK PARTİ ÜÇ, MHP DÖRT PARTİ İLE BAYRAMLAŞMAYACAK
AK PARTİ ÜÇ, MHP DÖRT PARTİ İLE BAYRAMLAŞMAYACAK
Kaymakam Öztürk’ün Ramazan Bayramı mesajı
Kaymakam Öztürk’ün Ramazan Bayramı mesajı