Advert

“SOKAKLARIN SAHİBİ BİZİZ!..”

Sokak Köpekleri ile ilgili bir türlü kesin çözüm bulunamıyor. Köpekler kalabalık halde gezip “Adeta bu sokakların sahibi bizleriz” diye meydan okuyorlar.

“SOKAKLARIN SAHİBİ BİZİZ!..”
Bu içerik 3345 kez okundu.

İlçemizin kronik sorunlarından birisi de sokak köpekleri. Dönemsel olarak köpekler ile ilgili vatandaşlardan, özellikle çocuklarının can güvenliği ile ilgili şikâyetler geliyor.
Yine vatandaşlarımız Ziya Gökalp cadesinde ve yenişehirde   biriken koca bir grup köpekten şikâyetçi oldu. Yaklaşık 20 adet sokak köpeğinden oluşan grup, buraları mesken tutmuş. Grup halinde hareket eden köpekler burada bir araya geldikten sonra yine hep birlikte mahallelere dağılıyorlar.
Kalabalık köpek grubunu gören vatandaşlar ve özellikle kadınlarla çocuklar, evlerine kaçıyor. Ürkütücü bir görüntü ile meydan okuyan köpekler “Ergani’de sokakların sahibi biziz” manasında pervasızca meydan okuyorlar. 
Okula gitmek için sabahın erken saatlerinde evlerinden çıkan çocuklar ve velilerde haliyle bu görüntüden rahatsız olarak gazetemize şikâyette bulunarak yetkililerden çözüm bekliyorlar. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Çınar Kaymakamı Büyüknalçacı vatandaşları ziyaret etti
Çınar Kaymakamı Büyüknalçacı vatandaşları ziyaret etti
Diyarbakır'da 48 tarihi eser ele geçirildi
Diyarbakır'da 48 tarihi eser ele geçirildi