Advert

Birgül, “Savaşın kazananı olmaz”

Halkların Demokratik Partisi Ergani ilçe Örgütü tarafından, Barış Pınarı Harekatı’na ilişkin parti binasında basın açıklaması yapıldı.

Birgül, “Savaşın kazananı olmaz”
Bu içerik 3512 kez okundu.

Açıklamayı Partinin ilçe örgütü adına Zülküf Birgül okudu.

Bugünün Abdullah Öcalan'ın 9 Ekim'de Suriye'den çıkarılmasının 21'inci yıldönümü olduğunu hatırlatan Birgül, “9 Ekim 1998’de başlatılan uluslararası komplo ile bugün Suriye’nin içerisinde bulunduğu durum göz önüne alındığında hedeflenenin ne olduğu ortaya çıkmıştır” diyerek emperyalistlerin Türk ve Kürt halklarını savaş tuzağına düşürmek istediğini söyledi. 

Uluslararası ve bölgesel güçlerin hedefinin, halklar arasına ektikleri nifak tohumlarıyla savaşı derinleştirmek olduğunu ifade eden Birgül, şunları söyledi: “Ortadoğu ve dünya halklarının barış ve kardeşlik içerisinde yaşamasının yolu Sayın Öcalan’ın, eşit haklar temelinde sunduğu Barış Projesi’nin hayat bulmasıdır. Bunun için uluslararası komplonun 21’inci yıldönümünde bir kez daha iktidarda olanlara sesleniyoruz. Savaşın kazananı olmaz, barış ise herkese kazandırır. Halklarımız açısından geç olmadan savaş politikalarından vazgeçilmesi ve barışın mimarı olan Sayın Öcalan’la açık, şeffaf müzakerelerin başlatılması çağrısı yapıyoruz.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
'Domates atma' kavgası: 6 yaralı
'Domates atma' kavgası: 6 yaralı
Düğünde havaya ateş açıldı: 3 yaralı
Düğünde havaya ateş açıldı: 3 yaralı