Advert

ERGANİLİ 10 YAŞINDAKİ BATERİST

Ergani ilçesinde yaşayan Hüseyin Taş adlı çocuk kendi kendine öğrendiği bateriyi çalarak, babasıyla birlikte düğünlerde sahneye çıkıyor

ERGANİLİ 10 YAŞINDAKİ BATERİST
Bu içerik 4219 kez okundu.

 Ergani ilçesinde yaşayan Kutbettin Taş (41), 10 yaşındaki çocuğu Hüseyin ile birlikte düğünlerde sahne alıyor. Evde kendi kendine öğrendiği boyundan büyük baterisinin başına geçen Hüseyin, düğünlere katılanları baterinin ritmi ile coşturuyor. Bağlama çalarak solistlik yapan Hüseyin’in babası Kutbettin Taş, çocuğunun Kürtçe birçok stranı bildiğini ve bunları da kendi imkanları ile öğrendiğini belirterek, çocuğunun müziğe olan ilgisini anlattı. Kendisinin yaklaşık 6 yıldır düğünlerde sahne aldığını ifade eden Taş, “Ben ilk sahneye çıktığımda mikrofona pil nasıl takılır, onu bile bilmiyordum. Arkadaşlarımın da cesaret vermesi ile 6 yıldır sahnelerdeyim. Tabi ben işi öğrenirken oğlum da bateri çalmayı öğrenmiş, saz çalmayı evde tek başına öğrendi. Şimdi okul var, okulundan geri kalmayacak şekilde kimi zaman benimle düğünlere geliyor. Onun müzik eğitimini almasını çok istiyorum ve elimden geldiğince oğluma destek olacağım” dedi.

‘KENDİ KENDİME ÖĞRENDİM’

İki yıldır bateri çalmayı öğrendiğini ve bunu yaparken de tek başına öğrendiğini ifade eden Hüseyin ise, “Babamı izleye izleye müziği sevdim. Şu an saz çalmayı öğreniyorum. Babam bateri çalmayı bilmiyor ama ben kendi kendime öğrendim” diye konuştu. Hüseyin, düğünlerde bateri çaldığı zaman çocuklar ve yetişkinlerin şaşırdığını belirtti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Gaziantep Valiliği: İdlib'de 1 asker şehit oldu
Gaziantep Valiliği: İdlib'de 1 asker şehit oldu
SAĞLIKÇILARDAN İŞ BIRAKMA EYLEMİ!
SAĞLIKÇILARDAN İŞ BIRAKMA EYLEMİ!