Advert
Advert

Muhtarlar DEDAŞ’ı Bastı

Ergani’de yaşanan elektrik kesintileri vatandaşı isyan ettirdi, mahalle muhtarları DEDAŞ’ı bastı.

Muhtarlar DEDAŞ’ı Bastı
Bu içerik 2158 kez okundu.

Ergani’de mahalle muhtarları elektrik kesintilerinden dolayı DEDAŞ binasına giderek yetkililerle gürüşmek istedi. Kurum görevlileri ile tartışan muhtarlar, yetkililerden çözüm üretmelerini istedi. 
Ergani ilçesinde sık sık yaşanan elektrik kesintilerine tepki gösteren mahalle muhtarları DEDAŞ binası önünde basın açıklaması yaptı. 
Muhtarlar adına basın açıklaması yapan Adnan Menderes mahalle muhtarı Hamit Bıçak, günlerdir elektrik kesintileri vatandaşı perişan etmiştir dedi. 
İlçede bu yaz ayında elektriklerin sıklıkla kesildiğini belirten muhtar Bıçak, vatandaşlarımızın sikayeti üzerine DEDAŞ binasına geldik. Bu kesintilere çözüm bulunması için yetkililerle görüşemiyoruz, bizi gördükleri zaman kaçıyorlar. Muhattap olacak bir personel bulamıyoruz. Biz bu ilçede yaşıyorsak bu ilçenin hakkını savunmak zorundayız. Muhtarlar olarak kendi mahallemizi ve vatandaşı düşünmek zorundayız. Yaz ayında elektrik kesintilerinde en çok ilçe esnafı sıkıntı yaşıyor. Buzdolaplarındaki gıdalar kokuyor, kesintiler nedeniyle esnaf kepenklerini açamıyor. Mahalle sakinleri bize sitem ediyor seçim öncesi sorunları çözeceksiniz diye oy verdik şimdi seçim bitti diye elektrik sorunları ile neden uğraşmıyorsunuz diyorlar. DEDAŞ sürekli kaçak kullanımı bahane edip kendilerini aklamaya çalışıyorlar. Ama biz kesintilerin kaçak kullanımından kaynaklandığına inanmıyoruz. Trafoların yenilenmesi gereklidir. İsterlerse kesintilerin önüne geçebilirlerBu durum bizi bezdirdi. Artık yeter, elektriklerin bir daha kesilmesini istemiyoruz" dedi
DEDAŞ elektrik kesintilerine duyarsız kaldığını ifade eden Bıçak, Kesintiler olduğunda DEDAŞ’a geliyoruz 186’yı ara diyorlar. 186’yı arıyoruz on dakika bize soru soruyor. Hangi cadde, abone kime ait, genel mi, kısmı mi diye sorular. 186’yı istemiyoruz tekrar santralımızı geri istiyoruz. 
 Bir çok ilçenin elektrik hatları yeraltına alınmış. Diyarbakır’ın en büyük ilçesi olan Ergani’de neden elektrik hatları yeraltına alınmıyor. Siyasi parti temsilcilerine, sivil toplum kuruluşları nerde bu memleketin sahibi, sahibi yok, yetkililerden çözüm üretilmesini istiyoruz diye konuştu. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
D vitamini için sonbaharda güneşlenin
D vitamini için sonbaharda güneşlenin
BOSNALI KADINLARDAN GÜZELOĞLU’NA ZİYARET
BOSNALI KADINLARDAN GÜZELOĞLU’NA ZİYARET