Advert

Ergani'de Kaldırım İşgali Uyarısı

Ergani'de Kaldırım İşgali Uyarısı
Bu içerik 1088 kez okundu.

Ergani Belediye Eş Başkanı Yıldız, ilçede kaldırımları işgal eden iş yeri sahiplerini uyardı.
Ergani Belediye Eş Başkanı Meryem Yıldız, vatandaşların kaldırımlarda daha rahat yürümelerini sağlamak için esnafı uyardıklarını belirterek, herkesin kanunlar çerçevesinde hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Belediye Eş Başkanı Meryem Yıldız, vatandaşlardan gelen şikayet üzerine esnafın kaldırım işgaline yönelik denetimler gerçekleştirildiğini ifade etti.

Yıldız, esnafların kaldırımları işgal etmesi sonucunda vatandaşların yoldan yürümek zorunda kaldığını belirterek, "Dolayısıyla trafikte aksamalar olduğu gibi vatandaşların can güvenliği de tehlikeye giriyor. Bu nedenle sık sık kaldırım işgaline yönelik denetimler yaparak işgallerin kaldırılması yönünde gerekli uyarıları yapıyoruz." dedi.

İş yeri sahiplerinin kaldırımları işgal ettiğini, bu durumun yayaları rahatsız ettiği gibi çirkin görüntüye neden olduğunu anlatan Yıldız, "Kaldırımlar yayalarımıza aittir. İşgalcileri uyardık. Uyarıyı dikkate almayanlara cezai işlem uygulamak zorunda kalacaklarını" dile getirdi.

Yıldız, kaldırım işgaline yönelik denetimlerin düzenli bir şekilde devam edileceğini de sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Çınar Kaymakamı Büyüknalçacı vatandaşları ziyaret etti
Çınar Kaymakamı Büyüknalçacı vatandaşları ziyaret etti
Diyarbakır'da 48 tarihi eser ele geçirildi
Diyarbakır'da 48 tarihi eser ele geçirildi