Advert
Advert

DEDAŞ tarihi ilçeyi karanlıkta bıraktı

DEDAŞ tarihi ilçeyi karanlıkta bıraktı
Bu içerik 385 kez okundu.

Diyarbakır’da yerli ve yabancı turistlerin ağırlandığı Sur ilçesinin en işlek caddesi akşam saatlerinde karanlığa bürünüyor

Konunun DEDAŞ yetkililerine bildirilmesine rağmen harekete geçmemeleri tepkiye neden oluyor.

Diyarbakır’da ticaretin, alış-verişin kalbinin attığı yer olarak bilinen ve uzun yıllardan beri bu özelliğini sürdüren Sur içi’ndeki Gazi Caddesi’nde ışıklandırma sistemi 10 günden bu yana çalışmıyor. Yerli ve yabancı turistlerin sık kullandığı caddede bu sorunun yaşanması hem esnafın hem vatandaşların tepkisine neden oldu.

 

“Yetkililer sorunu çözsün’

Sorunun giderilmesini isteyen vatandaşlar,”Birkaç yıl öncesine göre burada gündüz büyük hareketlilik yaşanıyor. Yerli ve yabancı turistler geliyor, insanlar alış-veriş için burayı kullanıyor. Ancak caddede aydınlatma sistemi olmaması önemli bir sorun. Yetkililer bir an önce bu sorunu çözerse cadde çok daha işlek hale gelir” şeklinde görüşlerini dile getirdiler.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Turizm komisyonu üyesi ve Güneydoğu Anadolu Yöre Temsil Kurulu (YTK) Başkanı Mehmet Akyıl, “Belediye ve DEDAŞ yetkilileri ile görüşüp sorunun çözümü için girişimlerde bulunacağız” dedi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
D vitamini için sonbaharda güneşlenin
D vitamini için sonbaharda güneşlenin
BOSNALI KADINLARDAN GÜZELOĞLU’NA ZİYARET
BOSNALI KADINLARDAN GÜZELOĞLU’NA ZİYARET